تلوزیون شهری فضای خارجی

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

تلوزیون شهری فضای خارجی

تلوزیون شهری فضای خارجی


 SMD P5 : به نوعی بهترین تصویر را از نظر رزولوشن دارا می باشد و این به سبب فاصله 5 میلیمتری پیکسل ها از هم میسر گشته است.این تلویزیون دارای پرتاب نور مناسب در برابر نور آفتاب می باشد و با توجه به داشتن سایه بان بالای لامپ ها در برابر ضربه مقاوت قابل قبولی از خود نشان می دهد. این محصول برای کاربرانی که کیفیت بالای تصویر را در اولویت قرار داده اند ، بهترین انتخاب می باشد.


موارد استفاده : به طور مثال  در مواردی که فاصله نمایشگر تا بیننده کمتر از 5 متر باشد.(پشت شیشه مغازه ها که عابران در فاصله نزدیک به نمایشگر قرار دارند)

 

SMD P6  : همانند P5  نمایشگرهای p6  نیز از کیفیت تصویر قابل قبولی برخوردار می باشند. این نمایشگرها با توجه به فاصله 6 میلیمتری پیکسل ها از هم تا فاصله 6 متر، تصویر فوق العاده ای از لحاظ رزولوشن و کیفیت ارائه می دهند و با توجه به فاصله قیمتی که نسبت به P5 دارند ، از محبوبیت بالایی بین مشتریان برخوردار هستند. 


 SMD P8 : این تلویزیون ها هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ کیفیت دارای تصویر بسیار قابل رقابتی می باشند و نمایشگرهایی که در فاصله دید نسبتا پایین (بالای پشت بام یا سردر فروشگاه ها) قرار دارند، بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند .


SMD P10 :  فاصله پیکسلی 10 میلیمتر پرمصرف ترین فاصله پیکسلی در انواع نمایشگرهای  LED می باشد .به طوریکه در %90 از پروژه های تلویزیون شهری از این فاصله کانونی استفاده می گردد. تلویزیون های شهری معمولا در فاصله 5 الی 6 متری از زمین و در فاصله 15 متری بیننده قرار می گیرند که این فاصله نمایشگر و بیننده
نقصان رزولوشن تلویزیون شهری را همپوشانی می نماید و در کل بیننده تصویر قابل قبولی را دریافت می نماید.


در تلویزیون های شهری P10    عموما سه نوع تکنولوژی ماژول استفاده می گردد که عبارتند از :


SMD P10-3                         3IN1 P10 -2                  RGB P10 -1


RGB P10 : در هر پیکسل از ماژول به کارفته در این نوع تلویزیون شهری سه عدد لامپ DIP (برجسته)   LED  رنگهای اصلی قرمز R ، سبز G ، آبی  B وجود دارد. رنگ پیکسل ها از تلفیق این رنگ ها حاصل می شود . از محاسن این نوع تلویزیون شهری پرتاب نور بسیار عالی  می باشد که این امر با وجود تعداد لامپ های بیشتر پیکسلی اتفاق میفتد .

از دیگر محاسن این تلویزیون شهری می توان استحکام ماژول های بکار رفته در آ نها را نام برد که دارای سایبان لامپ بسیار قوی و بدنه های مقاوم نسبت به تغییرات دمایی می باشند .


از معایب آن رزولوشن ضعیف تر نسبت به موارد مشابه 3IN1  و SMD  می باشد که این فاصله از وجود سه لامپ و تلفیق نور آنها می باشد . در فواصل بسیار نزدیک ، چشم به آسانی می تواند نور قرمز و سبز و آبی را بدون تلفیق از هم تشخیص دهد که این باعث ایجاد تصویر نامناسب در نمایشگر در فاصله نزدیک می گردد.


3IN1 P10 : در هر پیکسل از ماژول بکار رفته در این نوع تلویزیون شهری یک عدد لامپ  DIP  (برجسته)   LED  دیده می شود که شامل سه عدد چیپ به رنگ های قرمز ، سبز و آبی می شود و تلفیق رنگ ها و ایجاد نور به صورت غیر ملموس در داخل لامپ انجام می گردد. در نهایت در فاصله دید نزدیکتر رنگ های پیکسلی قابل تشخیص نمی باشند .
 تکنولوژی 3IN1  با توجه به قیمت آنها جهت ساخت نمایشگرهای LED  در سردر مغازه ها ، پشت بام یا پشت پنجره طبقه اول ساختمان ها بسیار قابل قبول و رقابتی می باشند.
 SMD P10 :   در هر پیکسل یک عدد لامپ SMD تخت یافت می شود که در آن سه عدد چیپ قرمز و سبز و آبی قرار دارند. با توجه به نوع و اندازه چیپ ها ، معمولا قدرت پرتاب نور کمتری نسبت به نمونه 3IN1  و RGB دارند ولی با توجه  به تخت بودن لامپ ها ، از رزولوشن بالاتری در فواصل نزدیک برخوردارند.


 از معایب این نوع نمایشگر SMD  می توان به کمبود مقاومت در مقابل ضربه و تنش های دمایی به علت ظرافت ماژول نسبت به RGB و 3IN1  نام برد .

 در مکان هایی که آفتاب زیادی به نمایشگر نمی تابد و فاصله نمایشگر نسبتا نزدیک به بیننده است ، بهترین انتخاب SMD P10 می باشد . برای مثال بالای مغازه ای که نور آفتاب به آن نمی تابد . 

P13 : نمایشگرهای ساخته شده از این نوع ماژول معمولا نوع اقتصادی از نمایشگرهای LED می باشند که جهت ایجاد تصویر قابل قبول در فواصل دید نسبتا بالایی قرار می گیرند . برای مثال در بالای پشت بام یک ساختمان دو طبقه  یا پشت شیشه یک پنجره در ارتفاع 10 متری از زمین .


نور ایجاد شده پیکسلی در این نوع نمایشگرها معمولا قدرت پرتاب نور بسیار بالایی نسبت به مورد مشابه P10  ندارد به همین دلیل معمولا در پروژه های عظیم و در فواصل بسیار دور مورد استفاده قرار نمی گیرند و برای پروژه های کوچک تر و اقتصادی تر طرفداران خاص خود را دارا می باشند .

 در تلویزیون های شهری P13  عموما دو نوع تکنولوژی ماژول استفاده می گردد که عبارتند از :


3IN1 P13 -2    RGB P13-1


RGB P13  : اگر به دنبال یک نمایشگر ارزان قیمت که عموما در سایه و پنجره طبقه دوم نصب شود می گردید این نوع نمایشگر LED   همان چیزی است که می خواهید .

3IN1 P13  : اگر یک نمایشگر ارزان قیمت که در فاصله 10 متری از سطح زمین نصب شود را مد نظر قرار داده اید 3IN1 P13 را به شما پیشنهاد می کنیم که در دو نوع با پرتاب نور بالا و پایین ارائه می گردد که می تواند در آفتاب مستقیم و یا غیر مستقیم و سایه مورد استفاده قرار گیرد.


RGB P16 : معمولا در نمایشگر های به اصطلاح 7 رنگ از این تکنولوژی استفاده می گردد که این نمایشگرها عموما نمایشگرهای ساده و با اهداف اطلاعاتی و نمایشی هستند . دارای پرتاب نور نه چندان بالا و فاصله پیکسلی زیاد و درنتیجه رزولوشن پایین می باشند.


2RGB P20 :  نمایشگرهای محبوب با تکنولوژی قدیمی دارای فاصله پیکسلی بسیار زیاد(20میلیمتری) ولی با پرتاب نور قابل قبول می باشند .


تلویزیون های شهری 2RGB P20  در فواصل بسیار دور(بیش از 50 متر) قرار دارند و دارای ابعاد عموما بزرگ هستند . امروزه این تکنولوژی محبوب قدیمی جای خود را به تکنولوژی های جدید قرار داده است ، اگرچه همچنان طرفداران خود را دارا می باشد .

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد