ماژول LED فولکالر

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

ماژول LED فولکالر

ماژول LED فولکالر


به طور کلی تصاویری زیبا با کیفیت عالی و روشنایی دلنشین ،حداقل انتظاری است که با اولین نگاه به نمایشگر LED  تمام رنگی از آن داریم . این انتظارات ارتباط مستقیم با نوع ماژول فولکالر به کار رفته در نمایشگر دارد.اصولا دو فاکتور فاصله پیکسلی و میزان پرتاب نور مهمترین عوامل در کیفیت تصاویر دریافتی در یک نمایشگر  LED تمام رنگی می باشد.هر قدر فاصله پیکسلی پایینتر باشد به مراتب تصاویر با کیفیت بالاتری خواهیم داشت و به همین ترتیب، پرتاب نور بالاتر توسط لامپ ها باعث درخشندگی و وضوح بیشتر تصاویر به ویژه در نمایشگرهایی که در فضای بیرون و در معرض نور خورشید قرار دارند، می شود.
در طی مسیر تکاملی ماژول های تمام رنگی به این نکته رسیده ایم که همواره تعالی عوامل ذکر شده در بالا در نظر گرفته شده است.ماژول های رنگی با لامپ های  DIPکه همان نسل اول ماژول های فولکالر هستند که در انواع مختلفی یافت می گردند که پرمصرف ترین آنها ماژول های RG,2RGB,RGB می باشند. که البته با گذشت زمان و در راستای مقاصد اقتصادی تولیدکنندگان و همینطور  پیشرفت تکنولوژی امروزه تنها مارول های RGB هستند که همچنان طرفداران خاص خود را در بازار دارند. این ماژول ها در هر پیکسل دارای سه عدد لامپ DIP  به رنگ های قرمز، سبز و آبی هستند که با تلفیق نور رنگ پیکسلی مورد نظر را می سازند. در ادامه سازندگان دریافتند که به جهت ایجاد تصاویر واضح تر و همین طور کاهش هزینه های  تولید، این قابلیت وجود دارد که چیپ های رنگی قرمز ،سبز ، و آبی را می توان در یک کپسول لامپی منحصر قرار داد که این امر موجب شد که ماژول های رنگی DIP  با مشخصه تجاری  3in1  ساخته شوند.

شکل ظاهری ماژول های 3in1  از نمای رو به رو بسیار شبیه به ماژول های سفید تک رنگ می باشد. بر خلاف ماژول های فولکالر RGB ، در هر پیکسل از این ماژول ها فقط یک لامپ DIP قرار دارد که در آن با تلفیق نوری سه چیپ قرمز ، سبز و آبی ایجاد رنگ مورد نظر در آن پیکسل انجام می شود.
همواه رقابت در بازار ایجاد تکنولوژی های جدیدتر می انجامد.سازندگان همواره سعی دارند که کالایی بهتر و ارزانتر به مشتریان خود ارائه دهند .به همین ترتیب ماژول های SMD وارد بازار ماژول های تمام رنگی شدند. این ماژول ها، همانند ماژول های 3in1 از لحاظ کارایی عمل می کنند.  به این صورت که در هر پیکسل یک  لامپ دیده می شود که در لامپ سه عدد چیپ با رنگ های قرمز ، سبز و آبی وجود دارد و با تلفیق نور ساطع شده از این لامپ ها، رنگ مورد نظر در آن پیکسل ایجاد می گردد. تفاوت این نوع ماژول با ماژول های  3in1 نوع لامپ آن ها می باشدکه در این ماژول ها از لامپ های DIP  استفاده می گردد که از این رو می توان آن ها را نسل دوم ماژول های تمام رنگی نامید.

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد